Чи розповідати дітям правду про Діда Мороза?»

Чи розповідати дітям  правду про   Діда Мороза?»

44

Як правило, напередодні новорічного свята ми намагаємося дізнатися у своїх дітей, що б вони хотіли отримати в подарунок від Діда Мороза. І, вислухавши побажання, намагаємося покласти під ялинку заповітний подарунок, відчуваючи себе в цей момент трошечки Дідом Морозом.

Як правило, діти 3-6 років упевнені в існуванні Діда Мороза, чекають , радіють йому, засмучуються  якщо проспали його візит. Але настане день, коли дитина задасть вам запитання: «А Дід Мороз справжній? Це він приносить дітям подарунки? »Багатьох батьків ці питання ставлять у глухий кут. Адже якщо сказати правду – казка зникне! Виходить потрібно збрехати?

Брехати дітям не можна ні в якому разі, їм потрібно говорити тільки правду, інакше: «Одного разу збрехавши, хто тобі повірить?»

Втім, напевно багато хто стикався з ситуацією, коли батьки ще не встигли м’яко піднести дитині істину про новорічного Дідуся, а хтось із старших дітей відкрив малюкові очi. Якщо дитина маленька, уникнути сліз в подібних випадках не вдасться. Краще буде, якщо мама скаже щось типу: «Дід Мороз існує для тих, хто в нього вірить. А тим, хто в нього не вірить, він не приносить подарунки». Будь-які фантазії дитини мають право на життя і гідні поваги, не висміюйте її і не намагайтеся «відкрити їй очі».

Коли дитина зовсім маленька, можна дарувати їй подарунки від імені Діда Мороза, а стане старшою, пояснити, що Дід Мороз – образ святого Миколая, який допомагав бідним і дарував дітям подарунки. Святитель Микола помер, але залишилася традиція дарувати один одному подарунки на Різдво і Новий рік, кажучи, що це приніс Дід Мороз. Святкуючи Новий рік з Дідом Морозом, ми шануємо старовинні традиції. Таке пояснення, швидше за все, буде зрозуміле дитині і не принесе розчарування.

Декілька простих порад:

Готуйтеся до Нового року разом з дитиною, вона може взяти важливу участь в оздобленні квартири і ялинки, виборі та упаковці подарунків для родичів і друзів і навіть в приготуванні святкового частування.

Якщо малюк не вміє писати, допоможіть йому скласти або намалювати лист Діду Морозу.

Утримайтеся редагувати фантазії дитини, станьте добрим слухачем.

На питання про Діда Мороза намагайтеся спочатку запропонувати дитині розповісти про її думки і фантазії, попросіть намалювати новорічну картинку.

Не перетворюйте Діда Мороза в карателя: «Якщо будеш погано себе вести, Дід Мороз не принесе тобі подарунок ».

На Новий рік подарунки даруються всім, незалежно від поведінки, шкільних оцінок і успіхів дитини. Однак для дітей позбавлення новорічного подарунка – не просто покарання, а страшне приниження і горе. Новий рік – день, якого чекають 12 місяців, чекають з нетерпінням, надією, вірою в диво. Новорічний подарунок – це не просто рядовий «презент», це здійснення мрії. Новорічні свята і подарунки нерідко запам’ятовуються на все життя, і уявляєте, який біль зазнає дитина, почувши в новорічний вечір, що його позбавили подарунка за дитячі витівки і пустощі.

Навіть якщо малюк дійсно вів себе погано, не варто його ТАК карати. Краще постарайтеся ближче до свята налагодити відносини з чадом, допоможіть йому справитися зі своїми внутрішніми проблемами і поганою поведінкою. Новий рік – день особливий, теплий, сімейний. Спогади про нього наші діти пронесуть через усе життя. Так нехай цей світлий день залишиться для них чудовим і улюбленим спогадом, яке вони будуть дбайливо зберігати у своєму серці.

 

          Психолог I категорії

          ПОБД ім. Панаса Мирного

         Янко Ельвіна Геннадіївна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.