«Як пояснити дитині, звідки беруться діти?»

50А чи потрібно все розповідати?

Багато дорослих, з якими в дитинстві батьки ні про що подібне не говорили , переконані в тому, що розмови про виникнення дітей повинні зводитися до відповідей типу “приніс лелека” або “знайшли в капусті”. Проте в сучасній життєвій ситуації, коли якщо не ви, то розкажуть однолітки або інтернет, очевидно, що такі розмови просто необхідні ще в ранньому віці. Звичайно, подружжя, в сім’ї яких з’являється малюк, самі повинні вирішувати, що саме вони розкажуть своїй дитині про її появу. Психологи пропонують по-різному будувати розмову, в залежності від віку малюка.

Як пояснити дитині, звідки беруться діти, у віці 3-5 років?

Це питання вперше починають задавати діти саме в даному віці, коли приходить усвідомлення своєї статевої приналежності, а малюк бачить, що хлопчики і дівчатка деякими деталями відрізняються один від одного . Головне при відповіді на дитяче питання – не брехати. Звичайно, в 3 роки не потрібно розповідати все для дитини, адже його зовсім не цікавлять подробиці його зачаття і народження. Однак якщо ви в цьому віці скажете своєму чаду, що він з’явився з капусти, а через пару років піднесете іншу версію, то малюк просто перестане вам вірити. У цьому віці краще розповісти дитині все у вигляді казки. Наприклад, говоріть історію про янголятка, який одного разу дізнався, що тато й мама люблять один одного і хочуть синочка (дочку). Янголятко перетворився на насіння і оселився у мами в животику, там він став рости, а коли йому стало мало місця, то він народився. Психологи стверджують, що цілком можна сказати про існування у дорослих жінок спеціального проходу для дитини. Але ні в якому разі не говорите про те, що живіт іноді розрізають. Адже для дитини це може стати психологічною травмою, якоїсь грунтом провини перед мамою. Обов’язково підкресліть, що ви з татом дуже чекали появи малюка, що купували різні дитячі речі, поки він ще перебував у животику. Діти просто обожнюють подібного роду історії. Крім того, це дозволить переключити увагу малюка з делікатних тем на нейтральні.

Поясніть малюкові, що дітки з’являються тільки тоді, коли батьки дуже люблять один одного.

Як пояснити дитині, звідки беруться діти, в 6-7 років?

Як правило, казка, розказана в 3 роки, цілком задовольняє всі запити дитини по цій темі. Однак до 6-7 років з’являється ще більше питань, тому якщо малюк вам довіряє, він звернеться до вас ще раз. Ось тут вже казкою не обійтися. Діти будуть питати набагато більше подробиць, ніж вони могли уявити в 3 роки. Тому тут краще запастися в допомогу відповідної книгою, яку можна сьогодні придбати в будь-якому книжковому магазині або бібліотеці. За допомогою картинок вам буде легше пояснити малюкові “звідки беруться діти”, особливості фізіологічних відмінностей чоловіків і жінок, як народжуються діти..

Декілька порад для батьків:

  • Найголовніше в такій ситуації – це бути максимально чесним і спокійним. Заздалегідь продумайте все, що плануєте сказати.
  • Не соромтеся і не розповідайте все в жартівливій формі, адже для дитини дана інформація дуже важлива.
  • Обов’язково враховуйте вік дитини.

Психолог I категорії   ПОБД ім. Панаса Мирного

Янко Ельвіна Геннадіївна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.