На замітку батькам.

 Кожному з батьків хочеться, щоб його дитина була розумною, веселою, щоб згадувала потім своє дитинство, як золоту пору … Але чи не ми самі частенько заважаємо дітям відчувати себе щасливими?

Так що якщо ви хочете, щоб дитина росла ідеальною і при цьому 64абсолютно щасливою, задумайтеся, а як ви виконуєте і виконуєте взагалі батьківські заповіді, складені педагогами і психологами? Поради батькам прості, і виконувати їх не важко, а часом навіть … приємно!

Отже, поради батькам від психологів

  1. Не перебивайте дитину, не говоріть, що ви все зрозуміли, і не відвертайтеся, поки вона не закінчила свою розповідь, навіть якщо говорить вана, як вам здається, «про нісенітницю». Іншими словами, не давайте їй приводу думати, що вас мало цікавить те, про що вона говорить.
  2. Не задавайте дитині дуже багато питань.
  3. Не примушуйте дитину робити те, до чого вона не готова, не примушуйте її робити що-небудь, якщо вона втомилася або засмучена.65
  4. Не слід постійно поправляти дитину, раз у раз повторюючи: «Не так, перероби, знову погано».
  5. Уникайте жорсткої критики, намагайтеся взагалі критикувати її трохи менше і ніколи не робіть цього в присутності інших людей, особливо дітей.
  6. Не обмежуйте дитину безліччю правил: вона перестане звертати на них увагу.
  7. Не вимагайте надто багато: мине чимало часу, перш ніж дитина привчиться самостійно прибирати за собою іграшки або приводити в порядок свою кімнату.
  8. Не виявляйте підвищеного занепокоєння з приводу кожної зміни в дитині як в позитивну, так і негативну сторони.66
  9. Не порівнюйте дитину з іншими дітьми: ні з її братом чи сестрою, ні з приятелями. Вона гарна своєю індивідуальністю, і як шкода, що частіше за все про це забувають саме батьки!

 Джерело: Жіночий журнал JIJOUR №45.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.