Прищеплюємо любов до книги з дитинства

 

  • Намагайтеся зробити так, щоб комп’ютерні ігри і телевізор були мінімально присутні в житті дитини.79
  • Прищеплюйте їй любов до книг з раннього дитинства, навіть коли маля ще не вміє читати, вона з задоволенням буде розглядати картинки у дитячих книжках, чіпати сторінки і слухати казки, які йому читають батьки.
  • Недостатньо просто читати дитині книжки вголос, вона повинна виробити навички швидкого читання, щоб читати книги самостійно. Для вироблення цієї навички використовуйте літню пору року, коли і у вас, і у дитини буде 80більше вільного часу для освоєння нових горизонтів. На природі, на дачі, на курорті або залишившись вдома, читайте з дитиною книжки, доступні для його віку і розуміння.

  • Дитині повинна бути цікава книга, яку ви читаєте, то ж підбирайте книжки так, щоб вони відповідали інтересам дитини. Почніть читати і зацікавте її сюжетом. Як тільки сюжет підійде до найцікавішого місця, скажіть, що ви втомилися, і запропонуйте дитині почитати вам вголос.
  • Залишайте дитину наодинці з книгою як можна частіше, зупинивши читання на найцікавішому місці. Цікавість візьме своє і малюк почне читати самостійно.81
  • Читайте цікаві дитячі книги за ролями. Виберіть книгу, в якій є два головних герої, і в якій детально описані їхні діалоги. Розподіліть ролі між собою і дитиною. Вона сприйме таке читання як захоплюючу гру. Обов’язково похваліть дитину за читання – це мотивує її на подальші дії.
  • Також стимулювати дитину на читання можна, запропонувавши їй читати книгу по черзі. Читайте два розділи, а потім дайте дитині прочитати третю.
  • Якщо дитина не виявила інтересу до книги, спробуйте взяти іншу, яка зацікавить її більше. Запитайте в дитини, на яку тему їй хотілося б почути і прочитати історію. Не робіть читання занадто тривалим, робіть перерви.82
  • Дитині потрібно звикнути до нової мисленнєвої активності. Завжди хваліть і заохочуйте дитину. Ви можете придумати для неї саморобні медалі і стрічки з балами за успіхи в читанні. І звичайно, подавайте дитині власний приклад – вона повинна бачити, що батьки із задоволенням і з інтересом читають книги.

 

Джерело:

http://yak-prosto.com/yak-zacikaviti-ditinu-chitannyam/

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.