«Яких іграшок не слід дарувати дитині на Новий Рік»

2352569Наближаються новорічні свята і кожен з батьків починає задумуватися над тим, що ж подарувати своєму малюкові. На сьогодні розмаїття іграшок на полицях магазинів вражає, але як обрати «правильний» подарунок, щоб не зашкодити дитині? Психологи виділяють певний перелік найпопулярніших іграшок, які не слід дарувати.2555

Пазл – складова картинка. Мінус в цій іграшці, коли кількість деталей доходить до 1000. Повірте, вашому малюкові це зовсім не потрібно. Така іграшка хороша лише як спосіб релаксації, та при цьому більш цікава дорослим. Дитина, граючи в таку іграшку, не представляє цілісної картини. Вона підбирає предмети тільки за формою, не підключаючи ні розум, ні фантазію. Корисні пазли – це розрізані картинки (ілюстрація повинна бути розрізана прямо або на косу). У такій грі дитина буде орієнтуватися на зміст цілісного зображення, підбирати частинки не тільки за формою розрізу, але і за кольором, за розміром.

Пупсики. Раніше пупсики були, так би мовити, безстатеві.

А тепер їх нагороджують очевидними ознаками хлопчиків і дівчаток. У вашої дитини достатньо фантазії, щоб самому вирішити, хто в нього буде – хлопчик чи дівчинка. Це буде виражатися у підборі імені пупсу, в його пелюшках і вбраннях. Для цього зовсім не потрібно створювати іграшку зі статевими ознаками. Ця фіксація статевої приналежності погано впливає на психіку вашої дитини. Вона практично знецінює загадки людського тіла.

Барбі. Ці ляльки здобули мир та від них нікуди вже не дітися. Безумовно, дівчаткам до 5 років їх дарувати не можна. Дочекайтеся, коли ваша малятко подорослішає. Потрібно обов’язково стежити за тим, щоб вдома цих спокусників не було багато. Не треба колекціонувати Барбі. Так лялька втрачає свою індивідуальність, своє обличчя, перестає бути дорога дитині. Ще татам і мамам необхідно стежити, щоб з Барбі можна було щось робити: шити їй одяг, будувати будиночок, робити зачіску.

І хоча в магазинах зараз повно і убрань для Барбі, і меблів, і взуття, купувати це вашій дівчинці не варто. Не допускайте, щоб малятко отримувала все готове, це швидко набридає і перестає цікавити, на відміну від того, що зроблено своїми руками. Чудово, коли всю атрибутику дитина придумає і зробить сам. Також Барбі добре використовувати в грі в ролі господині, яка чудово виглядає, і матері пупсиків. Це розвине у дівчинки материнський інстинкт.

Також не варто купувати:

  1. Вагітні ляльки, чоловічки, яких можна розібрати на органи.
  2. Іграшки з вбудованими чіпами, коли вони самі запрограмовані на яке-небудь дію. Тобто, у малюка немає варіантів. Лялька сама командує нею. До цього типу, як не дивно, відносять розмовні іграшки.
  3. Керовані машинки. Дитина повинна сама бути шофером, перевозити на ній деталі конструктора, наприклад.
  4. Іграшки нереальні – наприклад зелені слони і червоні зайці.
  5. Страшні іграшки. Жахливі маски. Таргани і павуки.

Не влаштовуйте в будинку іграшковий магазин! Тоді ніякої радості від подарунка не буде. Малюк покрутить його 5 хвилин у руках і кине. Дитячі іграшки повинні бути улюбленими, бажаними, навчальними та розвиваючими.456 свят!   Психолог I категорії   ПОБД ім. Панаса Мирного: Янко Ельвіна Геннадіївна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.