Роль батька у вихованні доньки

Роль батька у вихованні доньки

Кажуть, що коли у тата з’являється син, він стає батьком. А ось коли у нього народжується дочка, тоді він може сміливо вважати себе татком. Дійсно, виховання дочки – це і багато ніжності, і твердості. Як виховувати дівчинку татові?

Головні моменти, які безпосередньо залежать від батьківського виховання:

 • підлітковий період;
 • особисте життя;
 • тип взаємин із протилежною статтю;
 • вибір супутника життя;
 • самооцінка;
 • розвиток жіночності.

Тато є першим чоловіком, з яким стикається маленька дівчинка, і багато в чому саме від нього залежить, буде вона принцесою або простачкою, виросте вона щасливою і реалізованою жінкою або ж навпаки.

Приблизно в трирічному віці у дітей починає формуватися уявлення про відмінності між жінками та чоловіками. Цей період надзвичайно важливий, оскільки він несе психологічний відбиток на все життя. Завдяки батькові в цей час дівчинці набагато легше відчути себе жіночною, тендітною, справжньою представницею жіночої статі. Таким чином, в повних сім’ях у дівчаток набагато раніше формується повне уявлення про жіночу поведінку, а також ту лінію поведінки, якої мають дотримуватися чоловіки. А значить, в майбутньому у такої дівчинки набагато більше шансів знайти повноцінне сімейне щастя.

Дівчатка, у вихованні яких батьки брали безпосередню участь, починають цікавитися протилежною статтю в більш пізньому віці, на відміну від своїх ровесниць, які виросли без батька. Як правило, дівчатка, які виросли без батька, починають рано зустрічатися з чоловіками, підсвідомо намагаючись заповнити недолік чоловічої уваги. Найчастіше, вони вибирають чоловіків набагато старших за себе. Але оскільки психологічної підготовки у таких підлітків немає, ці відносини приносять багато болю і розчарування, які можуть залишити незгладимий слід на все життя. У «батькових дочок» початок дорослого життя спостерігається після формування психологічної зрілості і, якщо відносини з батьком були довірчими і близькими, такі дівчатка шукають собі в супутники життя чоловіка, який буде володіти такими ж рисами характеру, як і їх батько.

З найперших днів життя дитина бачить модель взаємовідносин своїх батьків. Активна або пасивна роль батька у вихованні формує уявлення дитини про те, як повинен поводитися чоловік. Відносини між матір’ю і батьком на все життя формують у дівчинки уявлення про те, якою має бути сім’я і які міжособистісні відносини в ній прийнятні. Таким чином, те, якою виросте дівчинка, в значній мірі залежить від її батька, від того, як він буде ставитися до неї і до її матері, яку лінію поведінки і виховання обере.

Чому важлива особистість батька в житті дівчинки?

 • Міцна емоційна близькість дочок і батьків, сформована в ранньому дитинстві, забезпечує сприятливе проходження підліткового періоду.
 • Дівчата, з якими батьки пройшли шлях від самого дитинства, легше знайомляться з законами непростого життя та швидко знаходять спільну мову з іншими чоловіками.
 • Діти багато чому вчаться в процесі спостереження і наслідують батьків. Стежачи за відносинами мами і тата та спілкуючись з батьком, дівчатка набувають перший досвід спілкування з чоловіком.
 • Татам слід поводитися гідно як з дочками, так і з дружинами, щоб дівчатка бачили в них покровителя і опору. Так як супутниками життя дівчат стають частіше чоловіки, що мають риси їхнього батька.

Як впливає на дівчинку відсутність батька в сім’ї:

 • Таткова любов робить прямий вплив на формування взаємовідносин з протилежною статтю їх доньок, які стали дорослими жінками. Внутрішня гармонія дівчаток, спину яких не захищав тато, не збалансована. У дитинстві вони відчуваю себе не захищеними, і дорослішаючи намагатимуться обороняти себе самостійно.
 • Жінки, що росли без батька, часто сильні і повністю не відкриваються чоловікам. У них немає правильно вибудуваної моделі сім’ї, і існує слабке місце через брак батьківської турботи. Душевну порожнечу, яка не заповнена батьківською любов’ю, дорослі дівчата заповнюють спілкуванням зі старшими чоловіками.

В цілому, татові завжди важливо пам’ятати, що він, виховуючи дочку, формує собою образ чоловіка в її свідомості і сприйняття дівчинкою самої себе. Щасливі дівчатка виростають щасливими і реалізованими жінками. Так хочеться, щоб таких, ставало все більше!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.