«Як привчити дитину спати у власному ліжку»

                  7896Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у розвитку самостійності дитини і полегшує життя батькам. І лише небагато хто з них знають, як правильно привчити дитину спати окремо правильно, щоб випадково не нанести непоправної шкоди психіці малюка.

Однак є загальні рекомендації, які вказують на  те, що дитина вже може перебиратися в особисту постіль:

 • Дитина повністю відлучена від грудного вигодовування;
 • Нічний сон дитини триває не менше 5-6 годин поспіль (коли дитина починає спати всю ніч);
 • Вдень проводить на руках у мами менше 1/3 всього часу (відлучаємо дитину від рук);
 • Якщо вона прокинеться одна у ліжку, це не викличе плач або істерику;
 • Дитина може провести одна в кімнаті хоча б десять-п’ятнадцять хвилин.

«Хитрощі», з якими процес переходу до свого ліжка буде набагато простішим.

Допоможіть дитині побачити в “переселенні” позитивні сторони.

 1. Розкажіть, що такі великі хлопчики і дівчатка, як вони, сплять в своїх ліжках. Можна спробувати помалювати на тему окремого ліжка, розіграти “відселення від мами” з іграшками, підкресливши плюси власного, окремого спального місця. Наприклад, в тісному батьківському ліжку ведмежа не висипалось, а в окремому стало висипатися так, що відразу і малювати, і бігати, і стрибати стало краще всіх.
 2. Використовуйте казкотерапію. Розкажіть малюкові казку, наприклад, про те, що в батьківському ліжку живуть тільки сни для дорослих (про роботу і домашні справи) і для немовлят (про соски і брязкальця). А найцікавіші, чарівні дитячі сни в ліжко, де сплять дорослі, ніколи не залітають. А прилітають вони тільки до дитячих ліжечок. Чи не захоче ваш малюк спробувати поспати окремо і перевірити, що йому присниться? А то раптом його чарівний дитячий сон втомиться чекати у порожньому ліжечку і полетить до іншого малюка?
 3. Запропонуйте дитині спати з улюбленим ведмедиком або лялькою. Розкажіть, що іграшка буде вночі стежити, щоб малюкові снилися тільки добрі сни.
 4. Залучайте малюка до вибору власного ліжка і постільної білизни. Спільно придумайте оформлення ліжка – щось, що зміцнило б малюка в бажанні мати своє спальне місце (“казковий” нічник, “чарівні” картинки та інші аксесуари, власні малюнки).
 5. Якщо малюк боїться темряви, не закривайте двері в його кімнату, поки він не засне або включайте нічник.
 6. 6. Для старших діток (3-4 роки), можна влаштувати “Свято переселення”, і так в ігровій формі перевести дитину в окреме ліжко.

Привчити дитину спати окремо в своєму ліжечку – непросте, але посильне завдання. Потрібно бути заздалегідь готовим морально до того, що час від часу малюк все одно посеред ночі буде приходити в батьківське ліжко в пошуках заспокоєння, ласки і тепла. До всього цього слід ставитися з великим розумінням і терпінням.

Психолог I категорії   ПОБД ім. Панаса Мирного

Янко Ельвіна Геннадіївна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.