Психологічні цікавинки

Психологічні цікавинки

Психологію можна віднести до однієї  з найцікавіших наук. До Вашої уваги ряд найцікавіших фактів про психологію людини:

  • Людина відчуває себе більш успішною та щасливою тільки тоді, коли її мозок чимось зайнятий. Більш того, сіру речовину не цікавить монотонна робота – мова йде як раз про постійну метушню концентрації та перемикання з однієї роботи на іншу. Тільки в такі моменти людина відчуває себе щасливою.
  • Для того, щоб до чогось звикнути необхідно трохи більше 2-х місяців, а точніше – 66 днів. Саме такий період знадобиться людині для того, щоб сформувати та довести до автоматизму будь-яку дію. Наприклад, якщо ви хочете перейти на правильне харчування, то вам може знадобитися трохи менше – приблизно 55 днів. А ось до спорту доведеться звикати довше – до 75 днів.
  • Якщо вас мучать кошмари по ночах, можливо, ви мерзнете уві сні. Науковий факт – чим холодніше в спальні, тим більше шансів побачити поганий сон.
  • Кращим засобом від турбот, тривожності і стресу є читання. Це заняття надає більш швидкий ефект на організм. Дивно, але цей спосіб багато краще прийому алкоголю, набагато ефективніше прогулянкам, чаювання або прослуховування музики.
  • Відомий факт, що жінки, перебуваючи в магазині одягу, більше акцентують увагу на полиці та вішалки, на яких панує безлад. Підсвідомо їм здається, що саме там знаходиться щось краще, цікавіше.
  • Люди неохоче суперечать спокійній, врівноваженій людині. Навпаки, коли хтось люто і агресивно відстоює свою думку – йому чинитимуть опір та будуть з ним сперечатися.
  • Немає для людини кращого слова, ніж її ім’я. Перше, що треба запам’ятовувати при знайомстві – ім’я. Не посаду, не професію, а ім’я. Це основне правило встановлення хороших відносин.
  • 90% всіх захворювань несуть в собі психологічний характер, а остаточно вилікуваною людина може бути тільки при відновленні своєї душевної рівноваги.

 

Знання психології робить життя простішим, через врахування можливих реакцій оточуючих людей, а застосування практичної психології покращує взаєморозуміння, і допомагає вирішувати конфлікти вчасно.

 

Домашні улюбленці та діти

Кожна дитина після досягнення певного віку починає просити батьків купити яке-небудь звірятко. Багато людей вважає, що діти і домашні тварини – несумісні поняття; інші, навпаки, вважають це за необхідне. Звернемося до На думку психологів, домашні вихованці забезпечують сприятливу атмосферу в сім’ї. Численні дослідження показали, що сім’ї, які не мають домашніх тварин, частіше схильні до конфліктів і сварок. В той час, як в сім’ях, які мають собаку, кішку, морську свинку, панує атмосфера затишку і гармонії. Психологи в один голос стверджують, що сім’ї, де діти і домашні тварини ростуть разом, не мають проблем зі спілкуванням. А малюки в таких сім’ях менш агресивні і замкнені, більш товариські і відкриті. Навіть такий, здавалося б, серйозний стрес, як розлучення батьків, діти переносять легше, якщо поруч є друг-вихованець.

Фізичний розвиток

Догляд за тваринами допомагає дитині розвинути моторику й підвищує загальну активність. Дослідження показали, що діти, у яких є собака, щодня приділяють фізичним вправам у середньому на 11 хвилин більше, ніж їх однолітки, які не мають домашніх тварин.

За результатами іншого дослідження, діти, у яких з раннього віку є кіт або собака, рідше хворіють на застудні захворювання й захворювання органів слуху, а у випадку хвороби вони одужують швидше, ніж їх однолітки, які не мають домашніх тварин.

Соціальний розвиток

Як відомо, собака – друг людини. Крім того, домашні тварини допомагають своїм господарям знаходити й нових друзів, сприяють дітям у соціалізації. Однолітки більше прагнуть спілкуватися з дитиною, що грає з собакою. Таким чином, домашня тварина стає сполучною ланкою між замкнутою дитиною та іншими дітьми.

За твердженням психологів, домашні тварини допомагають людині встановити контакт зі своїми сусідами. Тварини стають темою для розмов, а господарі вихованців обмінюються порадами з догляду за ними й пов’язаними з цим емоціями.

 

Емоційний розвиток

Психологи стверджують, що діти, у яких є домашні тварини, мають більш високу самооцінку. Якщо їх самооцінка спочатку низька, вони можуть розповідати своїм вихованцям те, що не наважуються говорити людям. Такі діти впевненіше виконують складні завдання разом з тваринами, тому що вони не засудять за допущену помилку, а в їхніх очах діти не будуть виглядати безглуздо.

Домашні тварини є потужним джерелом безумовної любові для дитини. Крім того, діти вчаться співчуття, доглядаючи за твариною.

 

Розвиток пізнавальної сфери

Чи може наявність собаки поліпшити успішність дитини в школі? Психологи стверджують: так, може. Дослідження показали, що учні молодших класів, які читали вголос своєму собаці, швидше розвивали навички читання, ніж їх однолітки, які читали дорослим. Присутність тварини викликає менший стрес у дитини.

Наявність домашньої тварини мотивує дізнаватися більше про тварин у цілому, тим самим розвиває інтерес дитини до досліджень.

Домашній вихованець для дітей – надійний друг і помічник. Як відзначають дослідження університету Уорик, пiд час хвороби та інших життєвих проблем саме тварини регулярно були поруч і підтримували малюків. А один з хлопців розповів історію, як відданий пес не відходив від ліжка малюка, поки той мучився з жаром. Як тільки температура вщухла і спала, відданий чотириногий друг заспокоївся і повернувся на своє місце. Діти і домашні тварини – кращі друзі. Цей друг завжди вислухає і нікому не розповість секретів. Крім того, з цими друзями ніколи не виникає сварок і конфліктів, всі відносини побудовані на взаємній любові та довірі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.