«Чому дитина не хоче йти до дитячого садочка?»

Полтавська обласна бібліотека   для дітей ім. Панаса Мирного

 «Чому дитина не хоче йти до дитячого садочка?»

 Дитячі садки були створені для зручності батьків і всебічного розвитку малюків. Ситуація, коли дитина не хоче йти в садок, на жаль, нерідкість. І причина полягає не стільки в наявності конфліктів з ким-небудь, скільки в тому, що дитині просто не вистачає батьківської уваги і тепла. Вона хоче більше часу проводити з мамою, а та наполегливо спроваджує її до “чужої тітки” в групу.

Уявімо собі таку ситуацію: в садку розпочинається істерика – крик, плач, тупання ногами, дитина падає на підлогу, або чіпляється за когось із батьків, за бабусю або дідуся, а їхнє серце просто розривається. Як діяти в такій ситуації? Дитину слід просто залишити в садочку, тобто довіритися закладові.

Якщо ми не довіряємо вихователям, не впевнені, що з дитиною в садочку все буде добре, і що нічого з нею не станеться, то, на жаль, перед нами складніший шлях. А саме, наша дитина також їм не довірятиме, бо ми цей страх породжуємо.

Дошкільний навчальний заклад  – це нове місце не лише для малюка, а й для батьків. Саме вони завжди хвилюються, як там крихітка, а дитина відчуває величезний стрес, адже матуся кудись поділася. Тому потрібно підготуватися до цього періоду заздалегідь:  відвідати дитсадок, переконатися, що там для дітей створені гарні умови відпочинку, смачна їжа; поспілкуватися з батьками діточок, які вже не перший рік ходять до обраного садочка.

Взагалі боязливість у дитини випливає з того, що ми маємо певні стилі виховання, або теж певним чином прив’язуємо до себе дитину. Тож у цьому випадку часом можна навіть вести мову про нездорову прив’язаність.

Орієнтовний перелік причин того, що дитина не хоче

йти до садочку:

  • грубе поводження з нею;
  • момент адаптації;
  • конфлікти в групі;
  • брак уваги батьків

Якщо ви помітили щось дивне в поведінці дитини, не слід сподіватися, що все минеться самостійно. Малюкові завжди і у всьому потрібно допомагати. Діти дошкільного віку не досягнуть певних успіхів, якщо батьки не стануть підтримувати їх в нових починаннях.

Дитина нерідко переживає через несправедливе ставлення до неї вихователів. Будьте уважні до свого чада, щоб не пропустити перші видимі дзвіночки неблагополуччя. Якщо дитину часто несправедливо карають, обов`язково дізнавайтеся, чому це відбувається і припиняйте всі подібні спроби. Дитина не повинна терпіти образи від дорослих.

Спробуйте виділити час на спілкування з малюком і по можливості приділяйте йому увагу щодня не менше двох годин. Дитина повинна знати, що батьки завжди залишаться на її стороні, який би вчинок вона не скоїла. Це розуміння народжується з довіри і дуже дорогого коштує.

Таким чином, проблема, коли дитина відмовляється відвідувати дитячий садок, має своє рішення. Не потрібно кричати на дитину, змушувати її йти до нього силою або впливати іншим негативним способом. Завжди потрібно спочатку спробувати розібратися в ситуації, зрозуміти, що рухає вашим малюком. Часто може бути, що відшукавши справжню причину цих труднощів, ви захочете кардинально щось змінити і зробити життя дитини максимально радісним і щасливим.

 

Масловська  Ельвіна Геннадіївна,

                                психолог I категорії

ПОБД ім. Панаса Мирного

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.