Рекомендації батькам щодо виховання дітей.

Рекомендації батькам щодо виховання дітей.

Мудрі батьки надають великого значення своєму емоційному стану, а не тільки формальному виконанню батьківських обов’язків: нагодувати, перевдягти. Вони знають, що саме діти, особливо,  перших років життя емоційно піддаються неспокійно – збудженому стану дорослих. Узгодженість, тонке психологічне налаштування одне до одного – найкращий лікар і порадник.

Народна мудрість говорить, що всі щасливі родини схожі одна на одну, а от нещасні всі по–різному. Скільки сімей, стільки і різних запитань, немає однакового рецепту виховання дітей. Не може бути проблеми більшої чи меншої. Для кожної людини чи родини вона – найскладніша і найглибша.

Ці рекомендації допоможуть батькам знайти рішення у складних ситуаціях, відповіді на важливі питання:

 1. Повірте у неповторність своєї дитини, у те, що вона – єдина, унікальна, несхожа на жодну іншу і не є вашою точною копією. Дайте їй право прожити власне життя.
 2. Дозвольте дитині бути собою, приймайте її такою, якою вона є. Наголошуйте на її сильних властивостях.
 3. Не соромтеся проявляти свою любов до дитини, дайте їй зрозуміти, що вона для вас найкраща.
 4. Не забувайте про тактильний контакт. Обіймайте, цілуйте, гладьте по голові, робіть масаж – потрібно дарувати дитині теплоту рук і будьте щасливими!
 5. Обираючи знаряддя виховного впливу, удавайтеся здебільшого до ласки та заохочення, а не до покарання  й осуду.
 6. Намагайтеся, щоб ваша любов не перетворилася на вседозволеність і бездоглядність. Установіть чіткі межі дозволеного і дозвольте дитині вільно діяти в цих межах. Неухильно дотримуйтеся встановлених вами заборон і дозволів.
 7. Ніколи не давайте дитині особистих негативних оцінок. Оцінювати треба лише вчинок. Потрібно говорити: «Твій вчинок поганий, але ж ти хороша і розумна дитина, надалі не повинна так робити».
 8. Намагайтеся впливати на дитину проханням – це найефективніший спосіб давати їй інструкції.
 9. Не забувайте, що шлях до дитячого серця лежить через гру.
 10. Частіше розмовляйте з дитиною, пояснюйте їй незрозумілі явища, ситуації, сутність заборон й обмежень. Допоможіть їй навчитися висловлювати свої бажання, почуття і переживання, тлумачити свою поведінку та  інших людей.
 11. Нехай не буде жодного дня без прочитаної разом книжки – день варто завершити читанням доброї, розумної книги.
 12. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Щодня цікавтеся її справами, проблемами, переживаннями, досягненнями.
 13. Дозволяйте дитині малювати, розфарбовувати, вирізати, наклеювати, ліпити, працювати з конструктором. Заохочуйте її до цього, створюйте умови.
 14. Відвідуйте разом театри, музеї, організовуйте сімейні екскурсії, ознайомлюючи дитину з населеним пунктом, де ви мешкаєте.
 15. Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички та любов до праці (підтримуйте ініціативу вам допомогти).
 16. Не робіть із дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім’ї зі своїми правами й обов’язками.
 17. Пам’ятайте! Діти не повинні реалізовувати те, що не склалося у вас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.