Дитина не хоче вчитися. Що робити?

Дитина не хоче вчитися. Що робити?

Часто батьки зіштовхуються з ситуацією, коли дитина не хоче вчитися, приходить додому засмучена, не хоче вранці вставати з ліжка. Небажання вчитися може мати абсолютно різну природу, тому в першу чергу батькам необхідно виявити причину такої поведінки дитини. Розглянемо можливі варіанти:

Вчитися важко. Можливо, дитина погано розуміє і засвоює навчальний матеріал. Наприклад після тривалого пропуску занять через хворобу або через те, що рівень навчального закладу не відповідає рівню підготовки.

Що робити? Потрібно об’єктивно оцінити здібності малюка, враховуючи його бажання та інтереси, звернутися до репетитора чи самому допомогти пояснити пропущений матеріал.

Вчитися дуже нудно. Іноді рівень підготовки учня виявляється, навпаки, занадто високий. Йому може бути просто нудно сидіти на уроках і нецікаво виконувати завдання, що не вимагають від нього ніяких зусиль.

Що робити? Можливо роздивитися варіант переводу дитини до навчального закладу з вищим рівнем навантаження або надати можливість відвідувати гуртки чи секції за інтересами.

Конфлікт з вчителями або у колективі учнів. На жаль, це досить часта причина відрази дитини до школи і до навчання взагалі.Складні відносини з «колегами» по класу чи вчителями можуть надовго відбити у дитини бажання вчитися.

Що робити? Відверта розмова із учасниками конфлікту, можливе залучення спеціалістів – педагогів, психолога.

Відсутність потреб у нових знаннях. Сучасні діти зациклені на гаджетах. Залежність від них часто позбавляє дитину природної допитливості і тяги до знань.

Що робити? Обмежувати час проведений перед екраном телевізора та за іграми. Заохочуйте читання, малювання, активні рухливі ігри.

Зайвий контроль батьків. Іноді з кращих намірів батьки намагаються полегшити дитині процес навчання, беручи всю відповідальність на себе, контролюючи кожен крок школяра.

        Що робити?Залишати дитині місце для самостійності. Перевіряти домашні завдання, а не робити їх разом із дитиною. Давати можливість обирати гуртки самостійно.

Проблеми зі здоров’ям. У дитини поганий сон і апетит, він насилу прокидається і швидко втрачає сили навіть після нескладної роботи?

Що робити?Варто звернути пильну увагу на стан його здоров’я, звернувшись до педіатра.

Втрата мотивації. Часом у процесі навчання у дитини пропадає мотивація. У перехідному віці діти починають бунтувати проти навантажень навчальної програми.

Що робити? Цей період треба пережити, намагаючись пояснити дитині важливість шкільної освіти. Якщо проблема стоїть гостро, порадьтеся з дитячим психологом.

Пам’ятайте!Важливо у будь-якому віці розмовляти з дитиною про стосунки з однокласниками та вчителями. Вислуховувати і обдумувати часом плутані і не завжди цікаві для дорослих розповіді – іноді вони допомагають зрозуміти справжні причини проблеми.

Дітяммолодших класів важлива похвала батьків і стосунки з учителем – тобто шукайте «свого» вчителя і цікавтеся досягненнями дитини.

У середній школі домінують відносини з ровесниками, тому величезну роль відіграє середовище. До кінця середньої школи часто діти перестають вчитися, кидають додаткові заняття – спорт, музику. У таких випадках може допомогти кардинальна зміна позашкільних занять.

У старших класах велике значення має наявність чітких цілей. Профорієнтація, вибір вузу і набору іспитів – все це допомагає дитині повернути мотивацію до навчання.

 

Список використаних джерел:

 

https://soroban.ua/ua/blog/rebenok-ne-xochet-uchitsya/

http://simya.com.ua/chomu-dytyna-ne-hoche-vchytysya-i-shho-batkam-ne-varto-robyty/

 

Матеріал підготувала психолог 1-ї категорії ПОДБ ім. Панаса Мирного

Литвишко Ганна Юріївна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.