Терапевтичне прибирання

Терапевтичне прибирання

У кожного дома є відро для сміття, а іноді і не одне, вміст якого Ви викидаєте по мірі наповнення, намагаючись не затягувати, щоб не почало смердіти. Адже так? Думаю, немає необхідності писати про важливість цього процесу, всі знають, чому це треба робити вчасно. Саме за таким же принципом Вам варто «викидати сміття» зі своєї голови і життя в цілому, щоб не заростало мотлохом і було місце для нових думок, ідей, речей, подій.

Наше життя складається з чотирьох сфер, якщо дотримуватися теорії Носрата Пезешкіана – батька позитивної крос-культурної психотерапії:

  • сфера тіла, що включає в себе сон, секс, прийом їжі, відпочинок, спорт, зовнішній вигляд, гігієну, стан здоров’я;
  • сфера діяльності – наші домашні справи і робочі завдання, все, що ми робимо, чим займаємося;
  • сфера контактів – спілкування з людьми, соціальні зв’язки;
  • сфера фантазій – плани, мрії, цілі, спогади, думки, віра.

Терапевтичне прибирання необхідно проводити у всіх чотирьох сферах і краще робити це одним днем, не розтягуючи задоволення, щоб можна було помітити ефект вже на наступний день.            Проводячи прибирання, потрібно уявити, як йдуть старі образи, страхи, сумніви, як ви розриваєте старі зв’язки, як ви позбавляєтеся вантажу нескінченних думок. Таким чином, Ви очистите сферу фантазій.            Для наведення марафету сфери тіла,  підійдуть будь-які косметологічні процедури, також можна переглянути своє харчування, взяти собі за правило робити щоденні вправи.             Приділяємо увагу своєму одягу. Відкриваємо шафу і проводимо ревізію всіх речей! Викидаєте або віддаєте нужденним все, що ви не носите, все, у чому відчуваєте себе не комфортно, все, що мале або велике. Без жалю. Все одно ці речі тільки займають місце, яке могли б зайняти нові, ті, які були б рідніше, ближче до тіла.            Проводимо прибирання в своїй оселі, вимиваємо найпотаємніші куточки, розкладаємо всі речі по поличках, складаємо всі потрібні речі і позбавляємося від непотрібних.            Ревізія в сфері діяльності. Згадайте всі незавершені справи, які ви обіцяли собі чи іншим зробити в цьому році, наприклад, Ви обіцяли собі написати книгу, але не зробили в цьому напрямку ні кроку. Будьте чесні перед собою! Чи варто залишати цю мету і намагатися втілити її в життя, чи може краще від неї відмовитися і кинути всі сили на те, що Ви реально МОЖЕТЕ, а головне БУДЕТЕ робити. Тільки чесно! Не кривіть душею перед самим собою.             Згадайте, чи немає у Вас в коморі  (на балконі, в шафі) непотрібних речей. Наприклад, лежать у Вас ковзани вже третій рік, покрившись пилом, а викинути шкода. Але є у вас друг, який дуже любить хокей, подаруйте їх йому. Ось і вбили двох зайців одним пострілом.Тепер вмикаємо комп’ютер чи планшет і проводимо чистку файлів там. Дивимося на всі фільми і книги, задачники і тести (або що там у Вас може бути) і безжально видаляємо все, до чого Ваші руки і очі так і не дісталися протягом вже багатьох років. Фільтруйте потік інформації, що надходить у Вашу голову. Те ж саме стосується гігабайтів фотографій, споглядання яких не приносить радості.

Наводимо чистоту в сфері контактів. Відкриваємо соціальні мережі і чистимо список друзів, видаляємо всі заблоковані сторінки, всі непотрібні підписки, людей, з якими Ви при зустрічі на вулиці не те, що не привітаєтеся, а побачивши яких, зміните траєкторію руху. Те ж саме зі списком контактів у телефоні, видаляємо номера телефонів усіх, спілкування з ким Вам приносить лише біль і розчарування. Хто тягне Вас назад, з ким Вам не по дорозі. Не тримайте біля себе чужих людей, це заважає рухатися далі кожному з вас.

Але пам’ятайте,  в терапевтичному прибирання головне не перестаратися і не викинути що-небудь потрібне або видалити важливий номер. У всьому потрібно знати міру.

 

Якщо у Вас виникли питання до психолога, побажання чи необхідність у співпраці Ви можете залишити коментар до даного посту.

 

Розробила: психолог I категорії Литвишко Г. Ю.

 

 

Використана література:

Носрат, Пезешкиан. Если ты хочешь иметь то, что никогда не имел, тогда сделай то, чего никогда не делал [Текст] / Пезешкиан Носрат. – М. : Институт позитивной психотерапии, 2010. – 128 с.

Хей, Луиза. Исцели свою жизнь [Текст]: / Л. Хей; пер. с англ.                          Е. Шапельниковой. – Москва: ОЛМА-ПРЕСС, 2006. – 192 ст.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.