Гармонія життя

Гармонія життя

Сьогодні  ми з вами поговоримо про те, з чого складається життя кожної людини, що робить його наповненим та про можливості до збалансування кожної його складової.

Для цього: візьміть аркуш паперу, ручку і письмово дайте відповідь на питання: як ви розумієте, що таке життєвий баланс? Що має поєднуватись? Що взагалі має бути в житті людини, щоб можна було сказати, що вона живе, а  не існує?

Баланс у загальному розумінні – це рівновага, урівноваження, певна рівність кількості чогось. Якщо говорити про життя, то життєвий баланс, це рівновага всіх сфер нашого життя.

 

Носрат Пезешкіан, засновник Позитивної крос-культурної психотерапії, стверджував, що кожна людина може і повинна стати гармонійною, розподіливши свою енергію в рівній мірі по чотирьом сферам.

Перша – тіло. Потрібно займатися собою, щоб було комфортно в своєму тілі, щоб не заважали зайві або відсутні кілограми, щоб нічого не боліло і не турбувало. Слід стежити за своїм фізичним станом, підтримувати здоров’я, оскільки в здоровому тілі – здоровий дух. Сфера Тіла включає в себе: сон, їжу, спорт, секс, зовнішній вигляд.

Друга сфера – діяльність. Вона передбачає самовдосконалення, зростання, законослухняність, пунктуальність, обов’язковість. Ця сфера включає в себе: роботу, домашні справи, навчання.

Третя – контакти. Треба бути привітним, товариським, вміти повноцінно відпочивати, щоб це не руйнувало, а зміцнювало тіло і дух, приносило радість.

Четверта сфера – духовність (сенси). Сюди входить: плани на майбутнє, мрії, цілі, віра, цінності, принципи, зміст життя. Перегляд фільмів, читання книжок, хобі, наші думки – все, що наповнює наше дозвілля – це сфера духовності або сенсів. Для гармонійного, ефективного і щасливого життя необхідно рівномірно розподіляти свою життєву активність (енергію) між 4 сферами – кожній по 25 % щоденної уваги.А тепер, проведіть ревізію своїх сфер, для цьогонапишіть максимально повний список того, що наповнює кожну Вашу життєву сферу (що є насправді):-    що Ви робите для власного Тіла? Скільки спите, що їсте, чи займаєтеся спортом і тд.?;-    чим наповнена сфера Діяльності? Робота, навчання (скільки часу Ви витрачаєте кожного дня?);-     з ким Ви спілкуєтеся? Які емоції супроводжують це спілкування? (+/-);-    що наповнює Вас, як особистість? Чи будуєте Ви плани, чи мрієте, чи вірите у Вищі сили?

Також важливо дати відповідь на наступні питання: чому важливо жити в здоровому балансі? З яких сфер та як саме отримуєте енергію? (як хотілося б, щоб було):

Тіло: Що приносить задоволення?

Діяльність: Справи,що приносять радість?

Контакти: Люди, з якими добре.

Смисли: Що цінного може бути у житті?

Як можна реструктурувати Ваш життєвий простір, щоб Ваше життя стало більш комфортним: від чого можна відмовитись чи делегувати комусь, а що додати?

Запишіть по одному кроку (дії) для кожної сфери, що зробить Ваше життя більш збалансованим. І точну дату, до коли Ви маєте втілити задумане.

Якщо у Вас виникли питання до психолога, побажання чи необхідність у співпраці Ви можете залишити коментар   до даного посту.

 

Розробила: психолог I категорії Литвишко Г. Ю.

 

 

Використана література:

Носрат, Пезешкиан. Если ты хочешь иметь то, что никогда не имел, тогда сделай то, чего никогда не делал [Текст] / Пезешкиан Носрат. – М. : Институт позитивной психотерапии, 2010. – 128 с.

Носрат, Пезешкиан. Психотерапия повседневной жизни: тренинг разрешения конфликтов [Текст] / Пезешкиан Носрат. – СП.: Речь, 2001. – 288 с.

Носрат, Пезешкиан. Торговец и попугай. Восточные истории и психотерапия [Текст] / Пезешкиан Носрат. – М. : Генезис, 2004. – 155 с.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.