Як не розлучитися з чоловіком під час карантину

Як не розлучитися з чоловіком під час карантину

Для деяких пар, ізоляція може стати неабияким випробуванням на міцність, особливо, якщо проблеми у стосунках вже існували. Ситуацію ускладнює внутрішнє напруження кожного з приводу ситуації в країні, адже в нестабільному світі досить важко почуватися в безпеці.

Що можна зробити, щоб не потрапити до сумної статистики розлучень, читайте далі.

  1. Створіть особистий простір. Ідеально, коли в кожного є своя кімната, але так буває не завжди. Тому використовуйте будь-які куточки помешкання для створення «свого місця» – кухня, балкон, ванна кімната. Або ж це може бути кімната, в якій усі можуть усамітнися по черзі. Головне, не соромтеся того, що Вам потрібний відпочинок одне від одного, це цілком нормальний стан. Не прирівнюйте фрази «я хочу побути наодинці» до «я тебе не кохаю».
  2. Домовтесь про спільне дозвілля. Не змушуйте себе терпіти звуки нецікавої Вам програми, що дивиться чоловік, для цього існують навушники. Можете встановити спільне правило: в присутності інших можна дивитися і слухати лише те, що обрали всі. Особливо в умовах дистанційної роботи обох партнерів – відпочивайте разом, робіть невеличкі перерви на каву або чай.
  3. Шукайте позитивні дрібниці. Приготуйте щось незвичне, подивіться комедійний фільм, потанцюйте разом. Більше обіймайтеся, говоріть приємності, бешкетуйте, спілкуйтеся. Намагайтеся ініціювати довірче спілкування, при якому партнери розкриваються одне одному, дізнаються щось нове, діляться думками.
  4. Плануйте спільне майбутнє. Ця ізоляція тимчасова, не варто відмовляти собі у можливості помріяти разом щодо подорожі чи покупок. Будуйте плани, обговорюйте поїздки після карантину.
  5. Знайдіть собі заняття. Щоб не нудьгувати і проводити час з користю – працюйте, читайте книжки, грайте в ігри, розгадуйте кросворди, медитуйте.
  6. Вчіться вирішувати конфлікти. Звісно, конфлікти в замкненому просторі будуть виникати. Та є певні правила, завдяки яким можна не дати конфлікту «розгорітися». По-перше, говорити про те, що Вас не влаштовує потрібно, але робити це треба за принципом «Я-повідомлення», метою якого є створення контакту з близькою людиною і покращення взаєморозуміння із нею.

Назвіть емоцію спочатку самому собі, потім скажіть про неї іншому в форматі «Я-повідомлення». Говоріть від першої особи, про себе, про своє переживання, а не про іншу людину і її поведінку.

  • Емоція: – я злюсь, – мене ображає;
  • Факт: – що посуд не помитий; – коли запізнюються на зустріч;
  • Бажання: – мені хотілося порядку вдома, – я хочу зустрічатися вчасно;
  • Наслідки: – тоді ми зможемо знайти спільну мову, – тоді наші стосунки будуть теплішими.

«Я-повідомлення» допомагає виражати почуття, пов’язуючи їх з бажаннями, передбачати позитивні наслідки та попереджувати виникнення конфліктів.

Звичайно, часто «Я-повідомлення» замало і конфлікти все ж таки виникають. Конфлікт (від лат. зіткнення) – це суперечка, яка виникає між людьми при вирішенні тих чи інших питань соціального або особистого характеру; це зіткнення протилежно спрямованих цілей, інтересів, позицій, думок, поглядів.

 

Виділяють п’ять основних стратегій виходу із конфлікту (К. Томас):

Суперництво – заключається в нав’язуванні іншій стороні вигідного для себе рішення.

Компроміс – бажання опонентів завершити конфлікт частковими поступками.

Пристосування – вимушена відмова від боротьби і здача своїх позицій.

Уникнення – спроба вийти з конфлікту при мінімальних втратах.

Співробітництво – найбільш ефективна стратегія, передбачає прагнення опонентів до конструктивного обговорення проблеми. Алгоритм пошуку оптимального способу виходу із конфлікту: опоненти складають список варіантів способів виходу із конфлікту, порівнюють списки і обирають той варіант, що повністю задовольняє потреби обох сторін.

Вибір стратегії виходу з конфліктної ситуації залежить від Вас. Правильною може бути кожна зі стратегій, усе залежить від ситуації розвитку конфлікту. Помилково лише користуватися однією стратегією у всіх випадках життя, вважаючи суперництво єдиним засобом роз­в’язання конфліктної ситуації.

 

Якщо у Вас виникли питання до психолога, побажання чи необхідність у співпраці Ви можете залишити коментар до цього посту.

 

Розробила: психолог I категорії Литвишко Г. Ю.

 

 

Використана література:

Ложкін, Г.В., Пов’якель, Н.І. Психологія конфлікту: теорія і сучасна практика [Текст] / Г.В. Ложкін, Н.І. Пов’якель – К.:МАУП, 2007. – 435 с.

 

Нагаєв, В.М. Конфліктологія: Навчальний посібник [Текст] / В.М. Нагаєв – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – 198 с.

 

Носрат, Пезешкиан. Позитивная семейная психотерапия [Текст] / Пезешкиан Носрат. –  М.: Смысл, 1993. – 332 с.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.