Як пережити розрив стосунків?

Як пережити розрив стосунків?

 

Закінчення відносин приносить біль і спустошення. Хворобливі відчуття можуть впливати на Ваш сон, апетит і самооцінку. З цим буває складно змиритися, і не всі можуть відразу зібратися і жити далі. Спочатку Вам потрібно постаратися прийняти біль, щоб почати рух вперед. Дозвольте собі сумувати і не давати оцінок своїм почуттям.

 

Прийняти свої почуття

             Не засуджуйте себе за нинішні почуття. Люди часто схильні картати себе за свої емоції після розставання. Тимчасово відкладіть будь-які оцінки. Дозвольте собі спокійно сумувати і злитися, відчувати розчарування, розгубленість і інші емоції.

Утриматися від оцінки своїх почуттів – кращий спосіб дати їм вихід.

Давайте вихід почуттям в хвилини необхідності. Ви не зможете зробити крок в більш здорове і щасливе майбутнє, якщо не подолаєте біль. Не потрібно ховатися або заперечувати його наявність. Пропустіть його крізь себе -плачте, спіть, кричіть або говоріть з друзями.            Зробіть турботу про себе своїм головним пріоритетом. Розставання виснажує на фізичному, психічному і емоційному рівнях, тому знаходьте час піклуватися про себе, включаючи тіло, душу і свідомість. Правильно харчуйтеся, займайтеся фізкультурою, гуляйте на свіжому повітрі, ведіть щоденник і більше відпочивайте.             Також можна дивитися улюблені фільми, влаштувати собі SPA день  або приділити час спілкуванню із домашніми улюбленцями, поласувати смачненьким. Але не зловживайте їжею, а особливо алкоголем.

Як подолати біль

 

Виговоритися людині, якій Ви довіряєте. Якщо замикатися в собі і відштовхувати людей, то Вам буде лише складніше пережити біль розрив стосунків. Розповідайте про свої почуття і отримуйте підтримку, підбадьорення або поради.

Зверніться до фахівця. Якщо Вам важко прийняти розставання, впоратися з тривогою або депресією, то Вам допоможе психолог-консультант або психотерапевт. Спеціаліст підкаже вам, як розібратися в своїх почуттях і знайти здорові стратегії подолання труднощів.

Проведіть ритуал пробачення. Напишіть лист з докладним викладом подій та своїх почуттів. Можливо, зараз Ви менше всього хочете прощати людині, що розбила Вам серце, але пробачення допоможе Вам відпустити біль і відкрити серце для нових почуттів.

Зосередьтеся на висновках. Запитайте себе: як мені використовувати набутий досвід, щоб побудувати світле майбутнє? Яких помилок потрібно уникати в майбутньому? Як вести себе з новим партнером?

Як відволіктися від думок

Віддаліться від джерела болю. Рухатися вперед буде складно, якщо продовжувати спілкування з тим, хто розбив Вам серце. Заблокуйте номер телефону, відпишіться від людини в соціальних мережах і намагайтеся не відвідувати місця, в яких він часто буває.            Проводьте час з друзями та рідними. Цілком можливо, що після розставання і у Вас стало більше вільного часу, тому використовуйте його для зустрічей з близькими людьми. Регулярно ходіть на прогулянки з друзями. Зустрічайтеся з рідними і почніть спілкуватися з родичами, яких Ви давно не бачили.             Знаходьте час для хобі. Знаходьте такі справи, якими Ви не займалися з колишнім партнером. Зараз великий вибір можливих занять, на яких можна не лише дізнатись щось цікаве або принести користь оточуючим, а й познайомитися з новими людьми.            Займайтеся фізичними вправами, щоб поліпшити настрій. Знаходьте час для фізичної активності, щоб подбати про своє фізичне і психічне здоров’я. Займайтеся фізкультурою хоча б 30 хвилин в день.    Пам’ятайте, що хоч розрив стосунків – це сумно, але це не кінець світу. Якщо Ви виконаєте ці дії і спробуєте залишатися в позитиві, Ви повернете собі почуття радості від життя раніше, ніж самі це помітите!

 

 

Якщо у Вас виникли питання до психолога, побажання чи необхідність у співпраці Ви можете залишити коментар до цього посту.

 

Розробила: психолог I категорії Литвишко Г. Ю.

 

Використана література:

Носрат, Пезешкиан. Позитивная семейная психотерапия [Текст] / Пезешкиан Носрат. –  М.: Смысл, 1993. – 332 с.

Джон, Грэй. Марс и Венера: исцеление сердца  [Текст] / Грэй Джон. – К.: София, 2014. – 352 с.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.