Кохання та закоханість. У чому різниця?

Кохання та закоханість. У чому різниця?

 

Кожна людина мріє знайти справжнє кохання, так як без нього неможливо пізнати справжнє щастя. Кохання не можуть замінити жодні життєві блага – ні гроші, ні слава, ні високий соціальний статус. Тому, ми прагнемо знайти справжнє кохання, ми намагаємося зрозуміти чи кохаємо людину з якою нас звела доля.

Кохання і закоханість – почуття, на перший погляд, схожі. Та все ж, між ними є кілька важливих відмінностей:

 

Кохання приходить поступво, закоханість – швидко. Любов росте, а ріст вимагає часу. Закоханість же, як правило, немов звалюється на голову. Дійсно, пізнати людину, зустрівшись з нею всього кілька разів, неможливо. Кохання з першого погляду в реальному житті не буває. Можна відчувати сильний потяг до людини, яку тільки-но зустріли, але, не зважаючи на свою силу, цей потяг поверхневий. Це закоханість. Для того, щоб людину по-справжньому покохати, вам належить пройти довгий шлях разом.

 

Кохання дарує бажання творити, закоханість же руйнівна. Кохання наповнює новою енергією, ставить цілі і збуджує інтерес до життя. Воно сприятиме творчості і гідним справам. Вашому особистому розвитку. Кохання відродить відчуття власної гідності, відчуття впевненості в собі. Воно рухатиме Вас до успіху. Закоханість руйнівна. Вона несе безлад. Коли Ви закохані, то знижується Ваша успішність і працездатність. Закоханість дивиться крізь рожеві окуляри, не розуміючи відповідальності.

 

Для кохання важлива сумісність, закоханість нехтує нею. Якщо Ви кохаєте, то Вас привертає не тільки зовнішність і поведінка коханої людини, але і її характер, ідеї, життєва позиція. Вам цікавий її спосіб мислення і реакція на ту чи іншу ситуацію. Вам цікаво чи є вона доброю, вихованою і дбайливою людиною? Чи однаково ви відноситесь до друзів? У чому співпадають ваші інтереси? І чим більше спільного у вас буде в цих сферах, тим більше у вас шансів розвинути справжнє кохання.

 

Кохання враховує недоліки, закоханість ігнорує їх. Кохання бачить недосконалість коханої людини, але не загострює її, а робить наголос на якостях, які гідні пошани і захоплення. Закоханість взагалі не дозволяє Вам розгледіти в людині що-небудь негативне. Ви захищаєте її від будь-якої критики.

 

Коханню не страшна розлука, для закоханості – це кінець. У розлуці кохання може навіть стати сильнішим. Коли кохана людина далеко, то Ви краще розумієте, як багато вона значить для Вас. Закоханість же вмирає, варто тільки людині зникнути із поля зору.

 

Кохання віддає, закоханість хоче отримувати. Кохання здатне на самовіддачу і на самопожертву в ім’я партнера. Закоханість егоїстична. Закоханий думає тільки про те, щоб отримати від іншого те, що хочеться і щоб кохана людина належала тільки їм.

Кохання враховує реальність, закоханість ігнорує її. Кохаючи, Ви дивитеся на проблеми відкрито і не намагаєтеся применшити їх значення. Якщо щось загрожує Вашим відносинам, Ви відкрито обговорюють це і намагаєтеся знайти розумний вихід. Закохані не звертають ніякої уваги на обставини. Невеликі проблеми руйнують їхні стосунки.

 

Почуття кохання і закоханості переживаються по-різному.  Закоханість також бажана для людини, але, як ми бачимо,  вона має свій особливий зміст.

Закоханість – це не перший етап кохання, а самостійне почуття. Вони розвиваються за своїми законами і тільки зовні схожі один на одне, адже насправді вони є діаметрально протилежними.

 

Якщо у Вас виникли питання до психолога, побажання чи необхідність у співпраці Ви можете залишити коментар до цього посту.

 

Розробила: психолог I категорії Литвишко Г. Ю.

 

Використана література:

Ильин, Е. П. Психология любви [Текст]  / Е. П. Ильин. – СПб. : Питер, 2013. – 560 с.

Чепмен, Гэри. Пять языков любви [Текст]  / Гэри Чепмен. – «Библия для всех», 2009. – 144 с.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.