Як приймати виважені рішення?

Як приймати виважені рішення?

 

Питання вибору завжди буде актуальне для людини, не дивлячись на її стать, вік, соціальний статус. Будь-яке рішення веде до певних результатів, деякі з них можуть змінити життя, направити його в інше русло. Тому до питання вибору потрібно підходити з усією серйозністю та відповідальністю.

 

Техніки вибору

Найпростіша техніка вибору – це складання списків «за» і «проти». Аркуш паперу ділиться на дві колонки, в одній Ви записуєте «плюси» свого вибору, а в іншій «мінуси». Головне правило – техніка виконується письмово. По закінченню написання списків, порахуйте чого більше + чи -.

 

Квадрат Декарта

Автором цієї техніки є Рене Декарт – французький філософ, фізіолог, фізик, механік, математик. За допомогою квадрату Декарта можна оцінити наслідки рішення, яке Ви хочете прийняти.

Вам знову знадобиться аркуш паперу і ручка. На кожне питання потрібно дати якомога більше варіантів рішення, що дозволить розглянути максимальну кількість особливостей проблеми.

 

Що буде, якщо це станеться? Це питання передбачає пошук переваг від прийнятого рішення. Відповіді на це питання можуть слугувати Вам мотивацією до прийняття рішення.

 

Що буде, якщо це НЕ станеться? Це питання передбачає пошук переваг від неприйняття рішення. Іншими словами відповіді на це питання покажуть Вам, що станеться, якщо Ви відмовитеся від реалізації цього рішення. І все залишиться, як було. Прописуйте переваги Вашого теперішнього становища.

 

Чого НЕ буде, якщо це станеться? Це питання передбачає пошук недоліків прийняття рішення.  Тобто це та ціна, яку Вам доведеться заплатити, приймаючи це рішення.

 

Чого НЕ буде, якщо цього НЕ станеться? Це питання передбачає пошук недоліків від неприйняття рішення. Відповідаючи на це питання, краще опиратися на інтуїцію, працюючи швидко.

 

Квадрат Декарта можна використовувати в будь-якій сфері життя, важливо лише пам’ятати, що усі відповіді потрібно само прописувати, що дозволить уникнути помилок.

 

Якщо у Вас виникли питання до психолога, побажання чи необхідність у співпраці Ви можете залишити коментар до цього посту.

 

Розробила: психолог I категорії Литвишко Г. Ю.

 

Використана література:

Евланов, А.Г. Теория и практика принятия решений. [Текст] / А.Г. Евланов — М.: Экономика, 2004. — 175 с

Хэлворсон, Хайди Грант. Психология достижений. Как добиваться поставленных целей. [Текст] / Хайди Грант Хэлворсон – М.: МИФ, 2013. – 288 с.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.