Популярність і Я

Популярність і Я

Світ підлітків влаштовано за особливими законами. У ньому багато безтурботності, спілкування, соціальних мереж, а також пліток, неписаних правил і чужого впливу.

А ще – прагнення стати популярними. Адже популярних людей поважають і захоплюються ними. Кожен хоче бути в центрі уваги, мати багато друзів і легко знаходити спільну мову з іншими.

Для популярності не потрібно відповідати соціальним нормам або заново формувати свою особистість. Навпаки:

Залишайтеся собою

Прагніть стати кращою версію самого себе – розвивайте найсильніші риси свого характеру, вивчіть свої недоліки і переваги. Зниження соціальної тривожності разом із підвищенням впевненості в собі допоможуть Вам завоювати симпатії оточуючих.

Не відмовляйтеся від своїх поглядів. Задавайте нові тенденції, щоб не повторювати за іншими. Знайдіть власний стиль у всьому – одяг, музика, поведінка і дотримуйтесь обраного курсу.

Визначте свій творчий хист і захоплення. Знаходьте час для таких занять, проектів, хобі та захоплень. Різні інтереси допоможуть Вам спілкуватися з різними людьми. Якщо заняття приносить Вам радість, а також дозволяє залишатися собою, то навколишні наслідуватимуть Вашому прикладу.

Поводьтеся дружньо

Не засуджуйте, не пліткуйте і не ображайте інших. У прагненні здобути популярність не потрібно відіграватися на оточуючих. Не думайте тільки про себе, є ще й і навколишні, яким може потрібна Ваша допомога. Тому доброзичливість, співпереживання і вміння бути корисним іншим допоможуть  знайти нових друзів.

Випромінюйте життєрадісність і позитивну енергію. Якщо у Вас постійно поганий настрій, людям буде некомфортно у Вашій присутності. Радість, оптимізм і позитивне ставлення покажуть, що Ви прагнете прожити щасливе життя. Заражайте інших своїм позитивним настроєм.

Беріть участь у суспільному житті

Відвідуйте заходи, спортивні матчі і дискотеки – це відмінний спосіб познайомитися із новими людьми і стати популярнішими. Станьте учасником спортивної команди, театрального гуртка або музичної групи. Беріть участь в суспільному житті школи, запишіться до шкільної ради чи до команди КВК.

Будьте активним. Долучіться до волонтерського руху якоїсь організації або створіть власну. Головне – підтримуйте свою ідею і залучайте оточуючих слідувати Вам.

Не турбуйтеся, якщо Ви не стали найпопулярнішою людиною в колективі. Існує чимало факторів, які впливають на популярність, але вони не применшують Ваших достоїнств.

Якщо у Вас виникли питання до психолога, побажання чи необхідність у співпраці Ви можете залишити коментар до цього посту.

 

Розробила: психолог I категорії Литвишко Г. Ю.

 

Використана література:

Гресь, Анна. Як пригорнути кактус? Книга для батьків, які хочуть зрозуміти своїх підлітків [Текст]  / Анна Гресь. – Х. : ВГ «Основа», 2019. – 201 с.

Кові, Шон. Сім звичок високоефективних підлітків [Текст]  / Шон Кові. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 251 с.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.