Як знайти хобі?

Як знайти хобі?

Хобі – відмінний інструмент для переключення думок на більш приємні та для зняття щоденних стресів.

Заняття улюбленою справою допомагає відновити фізичні сили, незважаючи на те, що, здавалося б, забирає час, який можна витратити на сон або інший відпочинок.

Однак важливо розуміти, що хобі дає енергію зовсім іншого характеру, заповнюючи фізичні, моральні, емоційні сили, поліпшується робота мозку, логіка, координація рухів.

Хобі вчить слухати себе, перемикатися на те, хто Ви є.

Вибір хобі безпосередньо залежить від Ваших особистих якостей, від темпераменту, характеру, цілей в житті.       Знайти своє хобі, яке б було Вам дійсно цікаво, можна лише тоді, коли це заняття буде відповідати Вашим внутрішнім цінностям.

Що допоможе у пошуку?

          Зверніть увагу на те, що Вас цікавить.Прослідкуйте, чим Ви займаєтеся, коли у вас з’являється вільний час. Аналізуйте Ваші здібності і особистість. Деякі хобі вимагають особливих навичок.

         Подумайте, що Ви цінуєте більше за все. Які риси Ви цінуєте? Ви цінуєте мудрість або хоробрість? Ви відчуваєте тягу до людей, від яких отримуєте віддачу? Чим або ким Ви захоплюєтеся?

Зверніть увагу на те, що розпалює Вашу пристрасть. Теми, про якіВи говорите частіше можуть виявити Ваші пристрасті.Запитайте у Ваших друзів і сім’ї, про що Ви говорите найбільше. Тепер подумайте, як можна зробити з неї хобі.

Дізнайтеся чим взагалі можна займатися у Вашому населенном упункті. Продивіться списки гуртків та клубів, поспілкуйтеся з друзями, дізнайтеся куди ходять вони. Почитайте про захоплення видатних людей.

Відвідайте місцеву бібліотеку. Там Ви знайдете книги з серії «як-зробити-що-завгодно» на різні теми. Можливо, в них є нові ідеї для Вас.

Пробуйте більше одного заняття. Перше, що Ви спробуєте, може бути не тим, що Вам підходить. Не бійтеся йти далі і пробувати щось інше. У Вас є право вибору. Експериментуйте.

 

Головне, не позбавляйте себе того, що змушує Ваше серце битися сильніше, не шкодуйте сил і часу на улюблені заняття. Яскравість життя, емоції, враження, задоволення внутрішніх, особистіснихпотреб неодмінно позитивно позначаться і на Вашому повсякденному житті.

 

Якщо у Вас виникли питання до психолога, побажання чи необхідність у співпраці Ви можете залишити коментар до цього посту.

 

Розробила: психолог I категорії Литвишко Г. Ю.

 

 

Використана література:

 

Эль, Луна. Между надо и хочу. Найди свой путь и следуй ему [Текст] / Луна Эль. – М.: МИФ, 2017. – 176 с.

 

Венгер, Алла. Жить в кайф [Текст] / А. Венгер // Женский журнал. – 2018. – июль – август. – С. 86-90.

 

Маркова, Світлана. Як заробити на своєму хобі [Текст] / С. Маркова // Зростаймо разом. – 2016. – № 04 (88), квітень. – С. 12-13.

 

Ременюк, Л.О. Людей нецікавих у світі немає [Текст] / Л.О. Ременюк // Виховна робота. – 2017. – січень. – С. 34-37.

 

Як вибратихобі до душі?[Електронний ресурс] / Студентський портал. – 2017. – 9 січня. – Електрон. дані. – Режим доступу : https://stud.udpu.edu.ua/blog/2017/01/yak-vybraty-hobi-do-dushi

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.