МЕТОД 16-ти АСОЦІАЦІЙ К. ЮНГА

Метод 16-ти асоціацій К. Юнга дозволяє знайти вихід із проблемної ситуації чи глухого кута, знайти рішення чи зробити вибір, допомагає в пошуку себе і свого призначення.

Зосередьтеся і подумайте, над словом, з яким ви хочете працювати. Наприклад, якщо у вас проблеми з відносинами – пишемо слово «любов». Візьміть олівець або ручку і намалюйте табличку:

Намагайтеся не замислюватися і якомога швидше написати в лівий стовпчик всі ті асоціації, які виникли у вас з задуманим словом. Це можуть бути як слова, так і словосполучення. Другий стовпець необхідно об’єднати в пари: 1 і 2, 3 і 4 і т.д. У другій стовпчик потрібно вписати асоціації, які у вас виникнуть при об’єднанні слів. Ну і нарешті, третій стовпець: робите все те ж саме – об’єднуєте по парам вже 8 слів і виводите асоціації. Ті ж маніпуляції проробляємо і з четвертим стовпчиком.

Отже, ви отримали ключове слово. Завдяки йому ви зможете розкрити проблему і знайти шляхи вирішення. До речі, в наступні дні цілком ймовірно, що це ключове слово не виходитиме з голови. Ви будете міркувати про сфери свого життя, куди це слово так само може підійти і намагатися розібратися зі своєю підсвідомістю.

Література:

Бех, І.Д. Психологічні джерела виховної майстерності [Текст] / І.Д. Бех. – К. : Академвидав, 2009. – 248 с.

Валеріо, Альбісетті. Мати здорову особистість [Текст] / Валеріо Альбісетті / пер. Т. Курилець. – Львів: Свічадо, 2013. – 80 с.

Калошин, В.Ф. Как стать счастливым по собственному желанию [Текст] /                      В.Ф. Калошин. – Х. : Основа, 2012. – 400 с.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.