САМОРЕКЛАМА

Низка невдач на роботі або в особистому житті може вибити вас з колії, змусити сумніватися в собі. У такі моменти легко піддатися настрою і засмутитися.

Сумніваючись в собі, ви втрачаєте час і можливості для розвитку. Здавалося б, одне усвідомлення цього повинно вас підстьобувати. Але цього не відбувається. Парадоксально, але така поведінка в короткостроковій перспективі вам вигідніша. Переконуючи себе, що важкі завдання вам не під силу, ви захищаєте себе від негативних емоцій, пов’язаних з ризиком невдачі. Проблема в тому, що постійна невпевненість пригнічує вас не тільки морально, а й фізично: ви швидше втомлюєтеся, відчуваєте себе знесиленими, і врешті-решт навіть ті справи, які здавалися неважкими, стають непосильними.

Багатьох виховували, переконуючи в тому, що хвалити себе подумки або вголос – «нескромно». Іноді набагато простіше знаходити в собі недоліки, ніж переваги. Звісно, самокритичність корисна, але вона ризикує перетворитися в звичку, а така звичка вкрай шкідлива.

Для тренування самосхвалення регулярно виконуйте наступну вправу:

Інструкція: візьміть аркуш паперу і закінчіть речення. Потрібно написати мінімум три характеристики. За такою схемою:

  1. Найбільше я люблю робити…
  2. В собі я люблю…
  3. Мої сильні сторони…
  4. Найкраще в мене виходить…
  5. Найвизначніші мої досягнення…
  6. Я цікавлюсь…
  7. Я можу себе похвалити за…
  8. Виклики які я витримав… (конфлікті та проблемні ситуації)
  9. Я можу назвати себе унікальною людиною тому що…
  10. Я собі вдячний за…

 

Чи легко ви впоралися з цим завданням? Якщо воно викликало у вас труднощі (а таке трапляється досить часто), зверніться до людини, думці якої ви довіряєте, і попросіть її допомогти вам з деякими пунктами.

Збережіть цей аркуш паперу і тримайте його при собі, щоб він нагадував вам про ваші сильні сторони – особливо коли ви чимось пригнічені.

Якщо ви будете постійно концентруватися на негативних сторонах, негативний настрій буде наповнювати ваші думки і мову тіла. В результаті ви не тільки самі зав’язнете в своїх проблемах, а й інші люди стануть ставитися до вас негативно або вороже, а то і зовсім ігнорувати вас і вашу думку. Оберіть для себе позитивний настрій і відмовтеся від думок про погане. Завдяки цьому ваша мова тіла зміниться, і ви будете виглядати успішною людиною, а не невдахою. Навчившись добре ставитися до себе, ви почнете добре ставитися і до оточуючих вас людей.

 

Література:

 

Носрат, Пезешкиан. Если ты хочешь иметь то, что никогда не имел, тогда сделай то, чего никогда не делал [Текст] / Пезешкиан Носрат. – М. : Институт позитивной психотерапии, 2010. – 128 с.

 

Мудрик, А.В. Роль соціального оточення у формуванні особистості підлітка [Текст]  / А.В. Мудрик. – 3-є вид. – К., Знання, 2002. – 150 с.

 

Туріщева, Л.В. Психологічні тренінги для школярів [Текст] / Л.В. Туріщева. – Х.: Вид.група «Основа», 2010. – 124 с.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.